INFORMACJE DLA GOŚCI

ROZKŁAD

_________________________________

 

CENY

_________________________________

Normalny: 4,50 €

Dzieci: 3,50 €*

Grupowy:  3,50 €**

_________________________________

*Dzieci do lat 12.

** Grupowy (min. 15 osób).

WYCIECZKI PRZEDSTAWIONE W PRZEWODNIKU TURYSTYCZNYM OD ARTIFICIS I BONO TURÍSTICO UBEDA Y BAEZA

KRÓTKI OPIS:

Synagoga Wody w Ubedzie zostałą przypadkowo odkryta przez biznesmena Fernando Crespo, podczas jego pracy nad projektem starego salonu fryzjerskiego dla pań, który miał zostać przekształcony w turystyczny apartament. Jednak mury antycznego domu, znajdującego się w sercu starego miasta Ubedy, skrywały ukryty od wieków skarb, żydowską synagogę, którą wg pierwszych badań datuje się na początki XIV w. Po odkryciu różnych elementów, takich jak łuki Synagogi, galerii kobiet i miejsca rytualnej kąpieli (Mikveh), początkowy projekt został odrzucony. W 2007 r. rozpoczęły się prace remontowe, które zakończyły się w 2010 r., wtedy to synagoga wodna otworzyła drzwi dla publiczności.

Gdy przekroczymy próg drzwi tej bezprecedensowej enklawy, która wprowadza nas w ekscytującą podróż do przeszłości, by poznać z pierwszej ręki żydowskie zwyczaje praktykowane w naszym mieście.

Synagoga Wodna składa się z sześciu unikalnych przestrzeni, z których warto wymienić salę do rytualnego oczyszczania – Mikveh, przestrzeń poświęcona rytualnym kąpielom oczyszczenia była powszechna w żydowskich zwyczajach. Kolejnym obiektem, o którym należy wspomnieć i który można zobaczyć podczas wizyty w Synagodze, jest Galeria Kobiet, miejsce, które było zajmowane przez kobiety podczas ceremonii i rytuałów odbywających się za kratami. Pokój “Inkwizytora”, dziedziniec, winiarnia i piece odpowiadały tamtym czasom, oraz kulturze żydowskiej.

Wszystko to i wiele więcej możesz zwiedzić wyłącznie dzięki Bono Turístico, ponieważ żadna inna firma nie obejmuje wizyty w tym miejscu, bezprecedensowej przestrzeni w prowincji Jaén.

JAK DOJECHAĆ?

Sinagoga del Agua,

C/ Roque Rojas, 2

(Na rogu ulicy Las Parras)

TELEFON:

(+34) 953 75 81 50

E-MAIL

sinagoga@artificis.com

CHCESZ WIĘCEJ?

DOSTOSUJEMY DLA CIEBIE WIZYTY PRYWATNE.

SZUKASZ OFERTY DLA SZKOŁY?

OFERUJEMY NAJLEPSZĄ OFERTĘ DLA SZKÓŁ.

SZUKASZ OFERTY DLA GRUPY?

OFERUJEMY NAJLEPSZĄ OFERTĘ DLA GRUP.

Oferty wycieczek zawarte są w przewodniku ARTIFICIS i BONO TURÍSTICO ÚBEDA Y BAEZA